Říjen 2013

Monička poprvé v životě vzala do ruky FIMO.

24. října 2013 v 18:18 | Monika Ošívková |  Další
Čauves! :)

Tak jak se máte lidi? Já se mám v tuto chvíli celkem fajn, jsem najedená, takže mi nic nechybí :D Ale ve škole to bylo peklo -_- Psali jsme písemku z Češtiny (počítám, že dostanu tak trojku), ze zeměpisu (to bude nejlíp čtyřka) a byla jsem zkoušená ze zkurvený matiky a z tý S A M O Z Ř E J M Ě za pět!! Jak jinak -_- Já a matika.. to prostě dohromady nejde a nikdy nepůjde. Nenávidim ten předmět!

No.. abych se vrátila k nadpisu :D Dnes odpoledne jsme se ségrou zasedli a poprvé v životě jsme se snažily vytvořit něco z FIMA :D Ségra si ho koupila, aby mohla vyrábět dárky k Vánocům, tak jsem jí toho trochu zčořila, abych si to taky vyzkoušela :) Popravdě jsem si myslela, že to bude možná trochu lehčí :D Zas tak lehký to nakonec nebylo, protože je to docela detailní prácička (občas) a já jsem taková hrrr, takže jsem prostě dělala, co se dalo :D Všechno jsou to naušnice a fotila jsem je ještě na pekáči bez těch háčků do uší, takže si to tam nějak domyslete :D

První, co do čeho jsem se pustila, byly černé kočičky :D S*ala jsem se s tím teda fest :D Ty jejich ocásky, ty mě teda dostaly :D Jako.. dodělala jsem je, protože jsem to nechtěla zničit, když jsem se s tím tak patlala, ale dopadly tak, jak dopadly :D Každá je úplně jiná.. a co jako? :D


My favourite songs (4)

23. října 2013 v 18:46 | Monika Ošívková |  Music and videos
Čauves lidi!

Tak zase po nějaký době přináším pár písniček, které poslední dobou hodně poslouchám a které se mi prostě a jednoduše líbí :) Nemám žádný vyhraněný hudební žánr, takže poslouchám snad vše :D Když si nějakou písničku oblíbím, je mi jedno, jestli je to pop, rock, hip hop.. Neřeším to.

Každý posloucháme něco jiného, takže tuším, že se všem nebudou líbit stejné písničky jako mě. Ale třeba se alespoň v jedné shodneme :)


Odpovědi (1)

22. října 2013 v 17:20 | Monika Ošívková |  Další
Ahoj :)

Přináším první odpovědi na Vaše otázky :D Není jich moc, ale nějaké přece jenom jsou.. Chtěla jsem něco přidat, takže přidám tohle, protože se mi nechce vymýšlet nic jiného ;)

Takže.. tady to je :)

1) Oblíbená skupina nebo jiný interpret?
- Takže.. já teda žádnou oblíbenou hudební skupinu nebo interpreta nemám :D Poslouchám hlavně aktuální hity.. :)

2) Ví někdo z okolí o tvém blogu?
- Ví. Sdílela jsem ho kolikrát na facebooku a tak.. takže určitě není tajný ;)

3) Vyjmenuj něco, co nesnášíš..
- Lži, nevěru, podvody, přetvářku,..
- Ovocný rýžový nákyp, játra, žampiony,..
- Zimu, samotu,..

4) Co tě dokáže naštvat?
- Když někdo mele kraviny a já vím, že mám pravdu, ale ten druhej si pořád mele to svoje!!! -_-
- Matika.
- Když někdo ubližuje zvířatům. Těm lidem přeju smrt.. akorát mi to zkazí náladu a musim o tom přemejšlet.
- Když o mě někdo říká něco, co neni pravda!
- Občas mě naštve vlastně úplný nic a já ani nevim, proč jsem naštvaná.. :D

5) Máš nějaké sny?
- V noci sny mám :D
- A životní sny nevím.. Chtěla bych najít někoho, kdo mě bude DOOPRAVDY milovat a já budu milovat jeho. S ním bych pak chtěla žít a mít alespoň dva psy, třeba labradory :3 :) A taky bych chtěla mít takovou práci, abych vydělala dost peněz a mohla si v klidu žít a nepočítat každou korunu..

6) Léto x Zima?
- Léto!!!!!!!! Zimu mám ráda jen kvůli Vánocům :)

7) Tvoje zlozvyky?
- Koušu si nehty -_- Vždy s tím na chvíli přestanu a pak se k tomu zase vrátim, když mám nervy..
- Nevím jestli je to zlozvyk, ale občas nedokážu držet hubu, takže melu, i když se mě o to nikdo neprosí..

(jen tak sem dávám fotku.. ať je ten článek delší třeba :D)

8) Jaro, léto, podzim, zima.. Jaké období máš nejraději?
- Já prostě miluju léto! :) To sluníčko, PRÁDZNINY, klid..

9) Jak se máš?
- Dneska tak nějak normálně :) :D Ale štve mě, že zejtra píšem ze zemáku -_-

10) Jak ses dostala k blogování?
- To už ani nevím :) Je to šíleně dávno :D Podle mě je to určitě tak 6 - 8 let zpátky.. Ale asi jsem prostě chodila na různé blogy, tak jsem si taky jeden založila..

11) Jak to máš s klukama? Máš kluka?
- No.. před třemi týdny jsem se rozešla s klukem po skoro čtyřech letech, takže to teď není úplně super. Byla jsem s ním od 14ti let a je to pro mě prostě velká změna a něco, na co nejsem zvyklá. Chybí mi všechno, co se toho vztahu týká.. Objímání, pusy, povídání si, mazlení se,.. prostě mi chybí láska. Jsem spíš holka na vztah a na lásku, než na úlety.. Nebo si to alespoň myslím :) S ničím jiným nemám moc zkušeností, ale třeba se mi nakonec zalíbí být sama, i když si to nemyslím..

12) Kolik už jsi měla vzahů? Takových těch, co se dají počítat.
- Tak to asi jen tenhle jeden, kterej nedávno skončil ;)
Předtím jsem měla takový 2 "jakože vztahy", který se teda asi fakt počítat nedají :D Nechytli jsme se skoro ani za ruku, natož aby byla třeba nějaká pusa, to vůbec :D

13) Už jsi zažila jednovečerní úlet?
- Jelikož jsem měla kluka od 14ti a jsem sama teprve 3 týdny, tak se zatím nic takovýho nestalo.. Třeba se něco takovýho stane teď, když jsem sama, protože si to nebudu muset vyčítat a nikomu neublížím :) To se uvidí no..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak to je vše :)
Alespoň jste se o mě něco nového dozvěděli a já jsem se na chvilku zabavila :D :)

Pokud se chcete také na něco zeptat, pište SEM ! :)

Zatím ahoj! ^^

Ptej se! :)

21. října 2013 v 14:10 | Monika Ošívková |  Další
Ahoj lidi, Monča Vás zdraví! :D

Napadlo mě, že bych sem dala tenhle článek, kde se budete moct ptát na všechno, co vás bude zajímat a já se postupem času pokusím na všechny otázky odpovědět :) Odpovídat budu formou článku, například po dvaceti odpovědích.. Nevím, jestli je tu někdo, koho by něco o mě zajímalo, ale třeba jo :)

Ptát se můžete, na co chcete.. Můžete mi pokládat otázky ohledně blogu, ohledně mé osoby - klidně i nějaké osobní otázky, když to teda nebude moc sprostý nebo urážlivý, tak se na ně pokusím odpovědět :) Ale i na cokoliv jinýho, co by Vás třeba zajímalo..

Vím, že plno blogerek má na svém blogu něco podobného.. někomu se otázky sypou a někomu vůbec :D Já si myslím, že budu spíš ten druhý případ, jelikož nevím, co by mohlo někoho zajímat, ale třeba se nějací lidé najdou, že ;) :D

Takže to je asi vše..
PTEJTE SE, MĚJTE SE, SMĚJTE SE.. :D
Zatím čauves^^

Má páteční příprava..

19. října 2013 v 11:04 | Monika Ošívková |  Inspiration
Čuves :)

Tento článek jsem dala do rubriky Inspirace, protože jsem nevěděla, kam to mám dát.. ale rozhodně o žádnou inspiraci nejde a rozhodně se mnou neinspirujte a dělejte si vše podle sebe jak chcete a jak jste zvyklý :D

V tomto vám chci ukázat, jak se připravuji - tedy hlavně líčím - téměř každý pátek před tím, než vypadnu někam s kámoškama ;) Fotky jsou foceny mobilem a už ani skoro nebylo světlo, takže jsou to fotky nekvalitní, ale co se dá dělat :D Bude to vpodstatě článek naprosto o ho*ně, ale neva :D
Tady to je:

Padesát odstínů..

17. října 2013 v 16:47 | Monika Ošívková |  Další
Zdravím :)

Přemýšlela jsem, co přidám za článek.. napadlo mě víc věcí, ale vybrat jsem si mohla asi jen jednu :D a tak jsem si vybrala..

Právě čtu Padesát odstínů temnoty, což znamená, že už jsem přečetla Padesát odstínů šedi. Musím říct, že mě chytl už ten první díl a přečetla jsem ho během pár dní. Druhý díl čtu asi 2 týdny a jsem tak ve 3/4 knížky a to jen proto, že si to hrozně šetřím :D Nechci to přečíst všechno najednou!! Takže se prostě hlídám, abych toho nepřečetla moc.. protože pak už na mě čeká jen poslední třetí díl a konec :/ Trochu mě štve, že to má tak málo dílů, protože jsem do toho vážně zažraná..

Někdo ty knížky odsuzuje, aniž by je znal a četl.. Prostě od někoho uslyší, že je to erotický román a trochu náznak toho, co se tam děje, a po knížce automaticky nesáhne, ale podle mě je to škoda.. Je to vážně super. Jasně, každý má jiný vkus a něco jiného se mu líbí, takže nechci tyhle knížky nikomu vnucovat, ale podle mého názoru je to prostě skvělý :)

První díl mě vážně hrozně chytl, takže hned bylo jasné, že sáhnu i po druhém (a po třetím).. Na konci jsem sice málem dostala infarkt z toho, co se stalo (kdo četl, ví), ale naštěstí se ve druhém díle dalo zase vše dopořádku :D Druhý díl je snad ještě lepší, než první a slyšela jsem, že třetí díl je asi nejlepší.. Takže už se na něj těším :)

Tady je úryvek z druhého dílu. U tohoto kousku jsem myslela, že mě vážně musí trefit :D Mě většinou nic moc nedostane, natož v knížkách. Ale tohle mi prostě připadalo hrozně.. nevim jak to říct.. dojemný, romantický, prostě boží? :D Nikoho z vás to asi jen tak nedostane, když tu knížku zrovna nečtete a nejste do toho zažraný jako já, ale to je fuk..

,,Nejsem pro tebe dost dobrá."
,,Cože?" hlesne, oči se mu poplašně rozšiřují. ,,Proč si to myslíš? Jak si vůbec můžeš něco takového myslet?"
,,Prostě ti nedokážu být vším, co potřebuješ."
,,Ty jsi vším, co potřebuju."
,,Stačilo, když jsem tě viděla s ní..." Můj hlas se vytrácí do prázdna.
,,Proč mi to děláš? Tohle není o tobě, Ano. Je to o ní." Ostře se nadechne a znovu si prohrábne vlasy. ,,V tuhle chvíli to je prostě velmi nemocná dívka."
,,Ale já to cítila... to, co mezi vámi bylo."
,,Cože? Ne." Natahuje se po mně, ale já instinktivně o krok couvám. Se zamžikáním spouští ruku dolů. Vypadá, jako by propadal panice.
,,Ty utíkáš?" vypraví ze sebe s očima plnýma strachu.
Neodpovídám, protože se zrovna snažím posbírat své rozházené myšlenky.
,,To nemůžeš," přesvědčuje mě naléhavě.
,,Christiane... já..." pokouším se nějak vyjádřit. Co to vlastně chci říct? Potřebuju čas, abych si to promyslela. Dej mi čas.
,,Ne. Ne!" panikaří.
,,Já..."
,,Horečnatě se rozhlíží po pokoji. Jako by hledal inspiraci nebo čekal na boží zásah.
,,Ty nemůžeš odejít. Ano, já tě miluju!"
,,Já tě taky miluju Christiane, jenže..."
,,Ne... ne!" zaúpí zoufale a chytá se hlavu do dlaní.
,,Christiane..."
,,Ne," vydechne. V očích se mu zrcadlí čirá hrůza. A najednou přímo přede mnou klesá na kolena, hlavu skloněnou a ruce s těmi dlouhými prsty si pokládá na stehna. Ještě vidím, jak se zhluboka nadechne, a pak už se přestává hýbat.
Co to...? ,,Christiane, co to děláš?"
Dál zírá dolů, ani se na mě nepodívá.
,,Christiane! Co to děláš?" Můj hlas vylétá do vysokých tónin.
A on se ani nehne. ,,Christiane, podívej se na mě!" houknu na něj.
Jeho hlava bez zaváhání vylétá vzhůru a on ke mně zvedá pasivní šedý pohled, skoro apatický... a vyčkávavý.
Můj bože... Tohle se submisivní Christian.

No :D Asi to s vámi nic neudělalo.. Ale mě se to prostě tak líbí :D Ale je těžký, aby to pochopil někdo, kdo tu knížku nečte, takže nikomu nic nezazlívám :)

Vlastně ani nevím, co jsem vám tímhle článkem chtěla říct.. Možná tyto knížky doporučit a napsat na ně tak trochu svůj názor. Není to žádná recenze, ale prostě.. komu nevadí i trochu tvrdší sex (myslím v knížkách) a koho to nijak nepohoršuje, tak si myslím, že by si to měl přečíst. Časem uvidíte, že to není jen o sexu, ale i o změně člověka a ústupkům kvůli lásce k někomu jinému :)

Tak to je vše.. nevím, co víc k tomu napsat. Takhle to asi stačí.
Budu ráda, když napíšete do komentářu VY, co jste knížku četli, jak se vám líbila a podobně.. ale i VY, co jste knížku nečetli a proč ste ji nečetli, jestli na to máte nějaký názor a podobně ;)

Mějte se všichni hezky, zatím^^

Design blogu (8)

14. října 2013 v 16:05 | Monika Ošívková |  Designy blogu
Ahoj všichni!

Naposledy jsem psala článek na konci prázdnin, tudíž asi před měsícem a půl.. Ani nevím, proč jsem od té doby nic nepřidala. Někdy mě třeba něco napadlo, ale byla jsem líná sem nějaký ten článek napsat. Za tu dobu, co jsem tu nebyla, se stalo celkem dost věcí, o kterých se kdyžtak rozepíšu třeba v nějakém dalším článku.. Nebudu to psát sem, když je tohle článek o novém designu :) Každopádně.. ve škole už jsem si tak nějak zvykla, i když já si popravdě úplně nezvyknu nikdy :/ Nemám to tam ráda stejně jako přechozí roky, ale co, chodit tam musím.. Doufám, že budu mít teď víc času na blog ;)

Jelikož já jsem v tom neustálém obměňování vzhledu blogu trochu jinde, tak jsem zase udělal nový design :D Tamten tu byl někdy od prázdnin myslím, ale jelikož jsem nic nepřidávala, ale občas jsem na blog skočila, tak jsem ho už zase okoukala a prostě mě nebavil.. Tenhle nový je takový celkem dost jednoduchý, asi nejjednodušší co tu zatím kdy byl.. Ale já jsem teď nějaký ten obyčejnější design potřebovala, protože už mě opět štvaly ty animačky v záhlaví a podobně :D Přemýšlela jsem, jak ten design udělám a nakonec vzniklo prostě to, co vzniklo.. Jeden obrázek v menu, nápis v okrajích a to je asi vše.. Ještě jsem ráda, že jsem udělala takovou věc, že když se v menu na něco najede, zvýrazní se jakoby pozadí toho, na co jste najeli :D Nee, nevím jak jinak to mám říct, takže mi to odpusťte :D :)

S designem jsem zatím tak nějak normálně spokojená, jelikož je tak jednoduchý :) Nejsem z něj nadšená, ani zklamaná.. Za pár dní pro mě bude samozřejmě už okoukaný a budu chtít nový, to je taková moje nemoc asi, ale nemůžu s tim nic udělat :D Přijde mi, že možná působí i tak trochu zimně, jelikož je takový převážně bílý.. Takže kdyby se náhodou neprojevila ta touha vyměnit design, mohl by tu třeba být i v době, kdy napadne sníh ;)

Zde je náhled..

Tak co? Jak se design líbí Vám? :) Budu ráda, když napíšete svůj názor..
Mějte se pěkně lidi, zatím zdar^^